Lady Bikers Prague poslaly 20.000 Kč na Obědy

Lady Bikers Prague poslaly výtěžek z prodeje jejich kalendáře, který poputuje na školní obědy dětem. Částka byla připsána na začátku roku na náš transparentní účet.

“Ano, je to tak, odeslaly jsme 20.000 Kč 4 dětem na školní obědy, které si jejich rodina nemůže dovolit,” potvrzuje za bikerky Zuzka Rubínová.

”Seznámily jsme se s příběhy dětí, kterých mají Obědy pro děti bezmála 10.000. To je šílený,” dodává Zuzka.

Na svých stránkách na Facebooku FANS LADY BIKERS Prague dále píší o příbězích dětí, které známe ze žádostí přímo od pedagogů. Jeden z nich vybíráme i sem:

Adam – 3. třída, Obědy pro děti 

Matka se od začátku snaží se školou spolupracovat. Jedná se o matku samoživitelku v hmotné nouzi, má zdravotní obtíže – je po amputaci nohy. Adam chodí čistě a skromně oblečen. Je komunikativní, rád pomůže ostatním. Jedná se o snaživého chlapce i maminka spolupracuje s třídní paní učitelkou v rámci svých možností, ale na úhradu školních obědů, kvůli nízkém příjmu, mamince nezbývá.

Další příběhy dětí najdete u nás na webu. 

Dále také popisuje pro své fanoušky, jak Obědy pro děti fungují: 

Partnerem projektu je základní škola, která potřebné děti vytipovává a která o podporu pro ně žádá. Se základní školou/školní jídelnou se podepisuje Darovací smlouva na konkrétní období. Průměrně pořídí jeden školní oběd za 25,- Kč. Pomáhají tam, kde rodiče splňují kritéria výběru do projektu – o děti se starají, nezanedbávají je, spolupracují se školou, pomoci si váží a kde děti dlouhodobě na obědy nechodí, z finančních důvodů nejezdí s ostatními ani na třídní akce. Žádost pro každé dítě je řešena individuálně. Poskytnutý dar na úhradu školních obědů škola/školní jídelna po ukončení období vyúčtovává a případný přeplatek je zasílán zpět na transparentní účet Obědy pro děti.

Děkujeme moc Lady Bikers Prague za báječný a velkorysý dar! Women for Women & Obědy pro děti 

Kdo jsou, a co dělají, najdete na Facebooku FANS LADY BIKERS Prague, tak se na ně podívejte.