Zpravodaj březen 2020

20.4.2020

"Březen nám všem přinesl neuvěřitelné změny do života soukromého i pracovního. Každého z nás zasáhla opatření související s epidemií koronaviru.

women_for_women_zpravodaj_brezen_2020_obedy_pro_deti.jpgSpoustu z nás pracuje z domova, stará se o děti, snaží se suplovat školu. Trávíme veškerý čas všichni pohromadě, na což jsme nebyli zvyklí. Je to velká zkouška trpělivosti, koordinace, psychohygieny, schopnosti se sladit, domluvit, fungovat společně v rámci celých dnů s velkými omezeními možností a koloběhu našeho každodenního života. 

I v této situaci fungujeme, pomáháme a jsme s vámi. Buďme k sobě všichni ohleduplní, laskaví a vzájemně si pomáhejme. Dopřejme si nabití energie pohybem a vyčištěním dávno neřešených koutů, věcí či situací." 

A jak fungujeme a pomáháme v těchto dnech?

Celý březnový Zpravodaj Women for Women v .pdf najdete zde.

Podpora MŠMT pro Obědy pro děti na rok 2020: 55.000.000 Kč!

Zoom galleryVelkou pozitivní zprávou za měsíc březen je, že jsme obdrželi oficiální rozhodnutí ohledně podpory školního stravování žáků základních škol na rok 2020 od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  MŠMT poskytne v rámci výzvy „Podpora školního stravování žáků základních škol na rok 2020“ podporu této organizaci: WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., v celkové výši 55.045.802 Kč. Tato suma by měla pokrýt celoroční školní stravování pro 11 tisíc potřebných školáků.

Pečeme DOBROty 

Zoom galleryJiž potřetí studenti i pedagogové z Gymnázia Legionářů 402, Příbram zrealizovali skvělou akci Pečeme dobro. Z této krásné tradice opět přistálo na transparentním účtu na úhradu školních obědů celkem 6 000 Kč. A to znamená obědy pro 1 školáka na celý školní rok! Naše díky patří organizátorům, studentům, pedagogům, podporovatelům... A všem skvělým pekařům a cukrářkám!

Celý březnový Zpravodaj Women for Women v .pdf najdete zde.

Za tento školní rok jsme uhradili 40 miliónů korun na školní obědy pro 9.000 žáků.

I v této době fungujeme pro školy - pro dotazy k projektu Obědy pro děti, konzultaci procesu pomoci a informace k žádostem o úhradu obědů potřebných žáků, jsme za náš tým k dispozici na e-mailu: info@obedyprodeti.cz a na tel.: 222 269 840, Help Line: 735 165 970.  

Jsme tu jako podpora pro pedagogy, kteří do školy docházejí nebo mají připojení z domova, abychom vyřídili úhradu pro „jejich“ děti, které po nástupu do škol budou také obědvat s ostatními. Protože projekt je navázán na školní docházku i na provoz školních jídelen, můžeme tak, jako ostatní rodiče i učitelé, jen vyčkávat, kdy se situace vrátí do normálu. Pozitivní dopady nad rámec stravování jsou vzdělávací i socializační, proto má obědvání dětí ve škole svoji důležitost. Přeplatky, které vzniknou, vzhledem k odhlášenému stravování, se řeší s vyúčtováním po ukončení školního roku a jsou vraceny zpět na transparentní účet. Samozřejmě budou opět použity na úhrady obědů potřebným dětem, kterých bude, bohužel, i následkem této „krize“ přibývat. A můžeme jen doufat, že se brzy stav nouze odvolá. 

Jsme i do budoucna připraveni pomoci všem potřebným dětem, na které školy zažádají, vzhledem k jejich znalosti rodinné situace. Všem těm, kteří splňují základní kritéria výběru, školákům v situaci, kteří by bez naší pomoci pravidelně neobědvali.

Zoom gallery

Celý březnový Zpravodaj Women for Women v .pdf najdete zde.

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Zpravodaj březen 2020

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.