Zlatý poklad do našich škol

16.10.2015

kniha.jpgNaše organizace WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. finančně podpořila právě vycházející knihu pohádek o finanční gramotnosti pro děti Zlatý poklad, autorů Markéty Šichtařové a Vladimíra Pikory. A proč jsme podpořili vydání právě této knihy? 

Je to snadné, myšlenka pohádek pro děti o finanční gramotnosti nám je velmi blízká, protože v naší organizaci dnes a denně vidíme důsledky finanční “negramotnosti”. A jsme skutečně přesvědčeni, že začít u dětí znamená, vyhnout se tomuto problému v budoucnu. Velmi rádi jsme tedy takovému projektu pomohli na svět.”
Ovšem nezůstali jsme jen u finanční podpory. 1000 knížek Zlatý poklad od nás poputuje jako dárek do těch škol po celé republice, které jsou zapojeny do projektu Obědy pro děti.

A dodáváme, že knížky na knížky přispíváme ne z finančních prostředků na transparentním účtu Obědů pro děti, ale přímo z rozpočtu organizace Women for Women.

Co je "Zlatý poklad"?

Bohatě ilustrovaná kniha pohádek známých ekonomů a autorů několika bestsellerů. Pro děti ve věku přibližně 6 až 13 let.Vše se tu točí kolem peněz. Příběhy se hemží pohádkovými bytostmi, vychytralými podvodníky, moudrými i méně moudrými lidmi i zvířátky: Je lepší schovat zlato pod polštář, nebo raději do skřítčí banky? Odnese si čert Honzu do pekla, protože si špatně přečetl smlouvu o půjčce, nebo Honza přijde zavčasu k rozumu a čerta přechytračí? Naučí se Daniel od trola, jak se vyhnout riziku, nebo ho spolkne mořská obluda? Vysvobodí rozpustilá Bára staré lichváře od kletby, nebo sama skončí mezi strašidly? Jedno ale mají všechny pohádky společné: Laskavým a nenásilným způsobem vysvětlují základní pojmy finanční gramotnosti. Z knihy je možné pochopit, jak se v životě chovat, aby se čtenář nikdy nedostal do jakýchkoliv finančních obtíží.

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Zlatý poklad do našich škol

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.