Zapojit školu do Obědů pro děti není nic pracného

5.9.2019

zakladni_skola_obedy_pro_deti.jpgDíky projektu Obědy pro děti může ve školních jídelnách již od začátku školního roku obědvat přes 4300 dětí, které by bez pomoci na školní oběd jít nemohly. 

Začátek školního roku bývá pro mnohé rodiče velmi stresující, nezřídka počítají každou korunu a často se stává, že děti nemají školní oběd. Rodiče na něj nemají peníze. Díky projektu Obědy pro děti, který získal velkou finanční podporu MŠMT, může ve školních jídelnách již od začátku školního roku obědvat přes 4300 dětí, které by bez pomoci na školní oběd jít nemohly. Číslo není konečné, zaregistrovaná je jen čtvrtina škol!

„Rádi bychom tak apelovali na ředitele škol, aby se zapojili do projektu a pomohli tak dětem, které to potřebují, a o kterých bychom se jinak nedověděli. I pomoc jednomu dítěti na škole je důležitá a má velký smysl,“ říká Jana Skopová, manažerka projektu. Zapojit školu do projektu Obědy pro děti není nic pracného a složitého. Tým projektu Obědy pro děti poskytuje pedagogům maximální podporu, a to jak administrativní, technickou, ale i právní, dispozici je kompletní dokumentace on-line v naší aplikaci na webu

Navazujeme bližší komunikaci i se zřizovateli základních škol, abychom společně s nimi odstranili poslední problematiky, které je třeba z jejich strany vyřešit. Díky tomu se pak pomoc k dětem dostane snadněji.

prazsky_patriot.jpgJsme rádi, že média věnují tématu obědů na začátku školního roku pozornost a prostor. Například výše uvedené informace přinesl článek v Pražském Patriotu, který celý najdete zde.  

Děkujeme za podporu, děkujeme, že pomáháte s námi!

Vaše Obědy pro děti   

PS: Jednu věc v článku výslovně nenajdete, ale je velmi důležitá: snažíme se, aby potřebné děti začaly v programu Obědů jíst co nejdříve od začátku školního roku. Aby se lépe zapojily do školního kolektivu, aby si spolužáci ani nevšimli, že je u některých z nich něco jinak. I proto přicházíme s naším apelem na školy, ředitele a zřizovatele: zapojte do programu svou školu, svou školní jídelnu, pokud jste tak ještě neučinili. A udělejte to hned teď, v září. Děkujeme.

 

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Zapojit školu do Obědů pro děti není nic pracného

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.