Ve školním roce 2017/18 jsme podpořili téměř 7.000 dětí

25.7.2018

6912_dětí.jpgŠkolní rok 2017/2018 máme v projektu Obědy pro děti ukončen a tak se s vámi můžeme podělit o konečná čísla.

Celkem jsme zajistili školní obědy pro 6.912 dětí a zapojilo se 876 škol nebo školních jídelen. Vydaná částka činí téměř 28 milionů korun. Nárůst pomoci proti minulému školnímu roku je opět značný, rozdělili jsme téměř o 10 milionů korun více, školáků přibyly necelé dvě tisícovky. Rychlejší nárůst vydaných peněz než poměr žáků je dán tím, že každoročně podchytíme více dětí již od počátku školního roku. Rozdělení pomoci po jednotlivých krajích najdete v přiložených mapkách.

"Jsou to smutná čísla, mají stále zvyšující se tendenci, ale i lehce radostná, neboť je v nich naděje a radost takřka 7000 dětí, které ve škole obědvaly se spolužáky," komentovala za projekt výsledky Jana Skopová z Women for Women.

Níže najdete také přehled, kolik jsme konkrétně přispěli na jeden školní oběd: nejnižžší příspěvek potřebujeme ve Zlínském kraji, průměrně 22,87 Kč, nejvíce dle očekávání v Praze - 27,41 Kč.

Stále tak platí naše základní čísla, se kterými pro zjednodušení pracujeme (a jistě nám prominete to zaokrouhlení): jeden oběd stojí 25 korun, to představuje 125 korun týdně a nebo také 500 korun měsíčně na jednoho školáka.

Díky vám všem, co pomáháte společně s námi, vč. Ministerstva školství, které nám již třetí rok poskytlo velmi významnou finanční podporu. A náš díky patří i všem ředitelkám a dalším pracovníkům škol a školních jídelen, kteří pomoc pro děti vyřizují a zajišťují. Připomínáme, že 100% všech poskytnutých prostředků od dárců a podporovatelů jde na obědy konkrétním dětem; provoz naší organizace Women for Women je hrazen odděleně.

Děkujeme Vám všem - naším jménem i jménem dětí, které s námi obědvají. 

Vaše Obědy pro děti

PS: Na konci školního roku jsme také dostali vysvědčení, z kterého máme velkou radost. Jedna paní ředitelka nám napsala:  “Komunikaci a spolupráci s projektem Obědy pro děti hodnotíme na jedničku - dokonce na jedničku s hvězdičkou a 2x podtrženou, což je u nás ve škole "nejvyšší ocenění". Komunikace je rychlá, operativní, bez zbytečných složitostí a velkého "papírování" či sepisování žádosti a dalšího dokladování ... změny, které jsme v průběhu roku nahlašovaly jsou vyřešeny bleskurychle, aby děti nemusely čekat a ihned mohly začít na obědy chodit ... jste nejlepší!“ Krásné prázdniny!


Zoom gallery

 

Zoom gallery

 

Zoom gallery

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Ve školním roce 2017/18 jsme podpořili téměř 7.000 dětí

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.