V sobotu 12. září slavíme druhé narozeniny

11.9.2015

obedy_pro_deti.jpgKaždé desáté dítě má ve škole hlad. Nevěříte? Ani my jsme nejprve netušili, o jak rozsáhlý problém se jedná. A už dva roky pomáháme, aby tomu tak nebylo.

Projekt Obědy pro děti byl zahájen dne 12. 9. 2013, a to po odvysílání reportáže v pořadu České televize 168 hod (neděle, 8. 9. 2013) o hladovějících dětech. Tehdy po jejím shlédnutí se Ivana Tykač rozhodla podpořit maminky, které si nemohou dovolit hradit svým dětem školní obědy. Z jejího úvodního vkladu 100.000 korun a pomoci několika rodinám vyrostl velký projekt, který v loňském školním roce zaplatil školní obědy téměř 2.100 dětí a vynaložil na to více než 5 miliónů korun.

U příležitosti druhých narozenin vás vyzýváme k malému zamyšlení, třeba právě u sobotního oběda 12. září. Co pro děti znamenají školní obědy? Vzpomenete si na ty svoje, co jste při nich zažili? Pokud máte kolem sebe děti, víte, co taková běžná věc znamená pro ně? Zkuste si jich v sobotu u stolu zeptat, a možná budete překvapeni, co se dozvíte. Samozřejmě, že koprovku jsme nenáviděli skoro všichni a hrachová kaše je příšerná krmě. Ale překonejte tento první stereotyp, a zkuste se dobrat něčeho zajímavějšího ... určitě vás to obohatí. A jestli vás to i inspiruje nebo trkne, že nás podpoříte, tak budeme rádi: za lajk nebo sdílení na Facebooku, za finanční příspěvek na náš účet, ale třeba jen za to zamyšlení a uznání.

Co dodat?

"Ještě jednou mi dovolte poděkovat všem, kteří přispěli, přispívají a přispívat budou, protože se vážně ukazuje, že nám Čechům není lhostejné, za jakých podmínek některé české děti vyrůstají. Děkujeme všem a vážíme si této pomoci!" Ivana Tykač, ředitelka Women for Women

opd_facebook_851x315.jpg 

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > V sobotu 12. září slavíme druhé narozeniny

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.