Pro školy: "Obědy pro děti" od 25. 5. 2020

22.5.2020

S otevřením škol a školních jídelen se nám množí dotazy ohledně obědů ve školách po 25. 5. 2020. 

zs.jpg

Pro projekt Obědy pro děti je pro splnění podmínek dotace MŠMT akceptovatelný jak výdej vařených obědů, tak výdej studených balíčků. Vždy jde o oběd za dotovanou cenu, který je připravovaný školní jídelnou a určený žákovi školy.

Konkrétní dotaz: Lze z projektu Obědy pro děti hradit obědy dětem, zařazeným do projektu, které nastoupí do školy od 25. 5. 2020?

Od 25. 5. 2020 bude opět možná výuka pro žáky prvního stupně základní školy (pro 1. až 5. ročník) a to na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Pro žáky účastnící se dopoledních i odpoledních vzdělávacích aktivit budou obědy zajišťovány formou studených balíčků, které si žáci snědí ve škole. Tento způsob stravování je zvolen z důvodu, že ve městě je pouze jedna školní jídelna, která funguje pro 4 základní školy. Z hygienických důvodů od 25. 5. 2020 do 30. 6. 2020 budou obědy řešeny pouze formou studených obědových balíčků, které budou rozváženy na jednotlivé školy. Cena obědů se nemění.

Na základě prověření u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy sdělujeme následující

Pro projekt Obědy pro děti je pro splnění podmínek dotace MŠMT akceptovatelný jak výdej studených balíčků, tak výdej vařených obědů. Vždy jde o oběd za dotovanou cenu, který je připravovaný školní jídelnou a určený žákovi školy.

Pokud si nebudete jisti tím, zda je vaše řešení stravování dětí akceptovatelné z hlediska projektu Obědy pro děti, neváhejte se na nás obrátit a věc zkonzultovat, abychom měli obě strany jistotu, že v nestandardní situaci nedojde k porušení dotace či rozpočtových pravidel apod.

Pro Obědy pro děti, konzultaci pomoci, informace k žádostem o úhradu obědů potřebných žáků, jsme stále k dispozici. Email: , tel.: 222 269 840, Help Line: 735 165 970

Děkujeme vám!

Vaše Obědy pro děti


msmt_sq.pngDoplňující informace pro vás. V manuálu pro ZŠ (v rámci pandemie) se uvádí tato Rámcová pravidla pro poskytování školního stravování v zařízení školního stravování:

  • Školní stravování – vydávání obědů při zajištění níže uvedených pravidel. 
  • Školní stravování – studené obědové balíčky při zajištění níže uvedených pravidel. 
  • Po dohodě vedení školy s rodiči si žáci mohou přinést vlastní stravu (namísto oběda).
  • Pokrmy či balíčky vydává personál včetně čistých příborů. Strávníci si sami jídlo a pití nenabírají a neberou si ani příbory.
  • V jídelně se při výdeji jídla nesmí potkávat žáci z různých skupin žáků. Při stravování jsou zajištěny obvyklé rozestupy jako ve třídě. A dále je nutné zajistit rozestupy mezi jednotlivými skupinami.
  • Rouška se odkládá pouze při samotné konzumaci jídla a pití, a to do vlastního sáčku. 
  • Jinak se dodržují zvýšenou měrou běžná hygienická pravidla. 

Zde naleznete celý materiál:http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Pro školy: "Obědy pro děti" od 25. 5. 2020

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.