Podporujeme již více než 3.700 dětí

7.11.2016

obedy_logo_fb_sq.jpgJiž za první dva měsíce tohoto školního roku podporujeme více dětí než v roce minulém; konkrétně 3.712 žáků z 569 základních škol.   

A čísla rostou každý den, tak jak průběžně zpracováváme další a další žádosti o podporu; uvedené údaje jsou ke dni 7. listopadu 2016. Nejvíce dětí podporujeme v Moravskoslezském kraji (554) a v Ústeckém kraji (417). Z pohledu počtu zapojených škol máme nejvice "práce" v Moravskoslezském a Středočeském kraji, v každém z nich je zapojených 62 ZŠ. To odpovídá tomu, že tyto dva kraje jsou spolu s Prahou jedny s nejlidnatějších v rámci České republiky. Podrobnější přehledy najdete v grafech níže. Počty podporovaných dětí a zapojených škol ale nejsou jen přímou úměrou počtu obyvatel a třeba nezaměstnanosti nebo průměrné mzdy, ale souvisí také s aktivitou jednotlivých škol a jejich zřizovatelů z různých regionů. 

Tolik dětí můžeme podporovat ve školním stravování nejen díky velkému grantu od Ministerstva školství, ale také díky příspěvkům individuálních dárců, firem nebo institucí. A za nás můžeme říci, že nás těší i ten nejmenší příspěvek nebo dar, protože víme, že za ním stojí vždy jeden konkrétní z vás. Někdo další, komu není lhostejné, že někde v ČR přes den hladoví dítka školou povinná.       

I díky Vám obědvají ...  děkujeme!

Vaše Obědy pro děti

grafy_16_17_děti.png     

grafy_16_17_školy.png

  

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Podporujeme již více než 3.700 dětí

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.