Obědy pro děti získaly od MŠMT dotaci 27,5 mil. korun

26.2.2016

obedy_logo__fb_sq.jpgObecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN a její projekt Obědy pro děti získal finanční podporu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v rámci dotačního programu pro nestátní neziskové organizace k podpoře školního stravování žáků základních škol na rok 2016 a to ve výši přesahující 27,5 milionu korun.

Dotační program pro nestátní neziskové organizace k podpoře školního stravování žáků základních škol na rok 2016, vypsalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR na konci minulého roku v objemu tří desítek milionů korun. Celkově uspěly tři organizace, které se do programu přihlásily. Více na http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/vysledky-dotacniho-programu-pro-nestatni-neziskove.

Ivana Tykač, iniciátorka projektu Obědy pro děti a ředitelka WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. k tomu řekla: „Osobně mě nesmírně těší, že náš projekt Obědy pro děti byl, jako jeden ze tří, vybrán MŠMT ke spolupráci na dotačním programu pro rok 2016. Je to svým způsobem ocenění naší dosavadní práce. Problematice a praktické pomoci hladovějícím školákům se věnujeme již třetí školní rok a za tu dobu jsme se stali největším projektem svého druhu v České republice. Proto jsme považovali účast v usilování o dotační program jako svou povinnost. Od samého začátku se snažíme na problém hladovějících českých školáků a efekty, které jej provázejí, upozorňovat. Proto jsme rádi, že veřejná debata vedla až ke konkrétním krokům - vypsání dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.“ A dále dodává: „Součástí našeho návrhu bylo, že 100 % státních peněz půjde přímo na školní obědy. Ostatní náklady spojené s agendou projektu budou hrazeny ze zdrojů naší obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN. Je to podobný model, který v případě peněz od tisíců soukromých dárců, uplatňujeme již od samého počátku projektu, kdy prostředky nasbírané na transparentním účtu putují do poslední koruny na školní stravování potřebným dětem. Iniciativu MŠMT ve spojení s projektem Obědy pro děti vnímáme jako dobrý příklad spojení státních a privátních zdrojů ve prospěch dobré věci, společenské odpovědnosti a solidarity.“

WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. má dlouhodobé zkušenosti v práci s jednorodičovskými domáctnostmi a její průzkumy, stejně jako průzkumy jiných organizací, potvrzují, že v České republice je až 100 tis. dětí ohrožených chudobou (Asociace neúplných rodin uvádí 120 tis. dětí ohrožených chudobou). Podíváme-li se do statistik projektu Obědy pro děti podrobněji, zjistíme, že nadpoloviční většina podpořených dětí pochází z jednorodičovských domácností, tedy samoživitelé (9%) a samoživitelky (53%). A přestože problém hladovějících školáků na své systémové řešení ještě čeká, spojení potenciálu Ministerstva školství a projektu Obědy pro děti je rychlý a efektivní krok ke zlepšení situace pro rok 2016.

Projekt od roku 2013 pomáhá dětem z celé České republiky, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim školní obědy. Pomoc je poskytována formou obědů ve školních jídelnách přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy. Finanční prostředky jsou účelově určeny a to na obědy pro konkrétní děti na konkrétní období školního roku. Žádosti jsou vždy řešeny individuálně. Hlavním partnerem tohoto projektu je značka Nivea, v rámci své kampaně Nivea pečuje o rodinu. Projekt také získal záštitu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Svazu měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR. K 1. únoru projekt v tomto školním roce pomohl 2285 dětem z 396 základních škol po celé České republice a uhradil více jak 8 mil. Kč.

 

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Obědy pro děti získaly od MŠMT dotaci 27,5 mil. korun

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.