Obědů zdarma pro děti přibývá

24.2.2020

Tématu školních obědů se tentokrát věnuje iDNES v Moravskoslezském kraji. Obědy pro děti jsou v tomto kraji sedmým rokem. Aktuálně se takto stravuje 1 262 dětí, zaplacená částka se vyšplhala na 3,75 milionu korun.

idnes.jpgStále více dětí ze sociálně slabých rodin má možnost obědvat s kamarády ve školní jídelně. Podpora pro žáky, jejichž rodiny na stravné nemají, je v Moravskoslezském kraji jedna z nejvyšších v republice. Zájemců stále přibývá, letos jde v součtu už o čtyři tisíce dětí.

Na každém dítěti záleží

Například v Opavě momentálně bezplatně obědvá 357 dětí z peněz zprostředkovaných hejtmanstvím a dalších 85 za peníze přes Women for Women. „Čísla se v průběhu roku pohybují plus minus deset dětí,“ dodal ředitel Zařízení školního stravování v Opavě Dalibor Zeman. To čerpá celokrajsky jeden z největších objemů dotací, protože sdružuje všechny opavské jídelny. Podle charitativních pracovníků je spolupráce škol a jídelen důležitá.

„Rádi bychom uvítali ještě větší zapojení škol. Na každém dítěti záleží, byť by mělo být jediné ve škole,“ poznamenává za Obědy pro děti Jana Skopová.

Celý článek najdete zde na iDNESu. Dozvíte se například, jak se kontroluje docházka na oběd dětí, které je mají zdarma, a další čísla a statitistiky za Moravskoslezský region.   

Zdroj: iDNES.cz  Děkujeme!

 

stk6b650c_jidelna_taborsky_idnes_obědy_pro_děti.jpg

ilustrační snímek | foto: Lukáš Táborský, MF DNES

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Obědů zdarma pro děti přibývá

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.