Na EMPTY BOWLS se vybralo 22 tisíc korun na Obědy

10.11.2016

pozvanka_3.jpgKdo přišel, zakoupil originální krásnou misku, dostal do ní výbornou polívku, a navrch přikusoval dobrý pocit. Jednoduché, skvělé, děkujeme!  

V úterý 8. listopadu totiž proběhla v pražském podniku Maso a kobliha dobročinná akce EMPTY BOWLS 2016. Sami pořadatelé ji označují jako nenáročnou, a princip je skutečně prostý, jak už jsme popsali v úvodu: hosté si na místě vybrali a zakoupili prázdnou originální jídelní misku, do ní v rámci akce dostali na místě lahůdkovou polívku (na výběr byly hned dvě, jedna lepší než druhá), pojedli, popovídali ... a celý výtěžek pak přišel na konto Obědů pro děti.

Zoom gallery"Velké díky všem, kdo jste v úterý pomohli naplnit hromadu misek a talířů ve školních jídelnách. Počítám, že výtěžek vydá na takových 900 školník misek - obědů. Teď jen doufejme, že školáčkům budou obědy chutnat stejně jako nám," zhodnotila akci za pořadatele Nina Rail. 

Misky to nebyly jen tak ledajaké, sešla se jich docela pestrá směsice, svého favorita si lehce našel snad každý příznivce české keramiky. Zúčastnili se skvělí dřevopaliči, byly zde misky z točeného i litého porcelánu, kopané hlíny, kameniny i červenice, ručně malované a glazované vším, co česká kotlina nabízí.

Dobrovolnosti se meze nekladly, minimální výše příspěvku, jehož plná část putovala na projekt Obědy pro děti, byla stanovena na 400 Kč.

"Děkujeme všem, kteří si zakoupili v restauraci Maso a kobliha misku s polévkou, a samozřejmě také organizátorům celé akce EMPTY BOWLS PRAHA 2016. Celkem jste darovali 22.570,- Kč, které pomohou hladovějícím dětem. Děkujeme," ocenila nápad a akci ředitelka Obědů Jana Skopová.

Zoom gallery

A sluší se zmínit výslovně i takové skryté dárce, kteří by byli snadno k přehlédnutí. Jednotlivé kupující neznáme, ale víme, že misky věnovali: Adriana Kaľavská, Alena Šumová, Andrej Kjaževič, Anna Císlerová, Bohuslav Vágner, Božena Kolská, Čadovi, David Sekereš, Dílna Matilda, Ema Mamisu, Hana Potštýnská, Jan Jánský, Janette, Jerie, Jaroslav Marek, Jiří Kos, Jiří Svačina, Jura Lang, Líba Hrušková, Ludmila Šenkyříková, Majka Krajná, Marie Mastná, Miroslava Randová, Moravská keramika, Nela, Nina Rail, Ola Hořavová, Olga Benešová, Patrik Folíř, Petr Jílek, Petr Kuthan, Petr Schandl, Renáta Hejrová, Soňa Růžičková, Strunovi, Štěpán Janda, Tereza Hillebrantová, Václav Fišer, Vanda a Valerie, Veronika Remešová, Zuzana Olšiaková. Bez těchto laskavých dárců by nebylo co pořizovat - díky vám!

Níže vidíte původní pozvánku na akci 

pozvanka.jpg

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Na EMPTY BOWLS se vybralo 22 tisíc korun na Obědy

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.