MŠMT poskytne Obědům pro děti 55 miliónů korun

31.3.2020

Velkou pozitivní zprávou za měsíc březen je, že jsme obdrželi oficiální rozhodnutí ohledně podpory školního stravování žáků základních škol na rok 2020 od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.   

obedy_logo-msmt.jpgZpráva na webových stránkách Ministerstva školství, kterou jsme samozřejmě dostali i oficiální cestou, hovoří jasně: MŠMT vyhlašuje výsledky výzvy pro nestátní neziskové organizace k podpoře školního stravování žáků základních škol na rok 2020. MŠMT poskytne v rámci výzvy „Podpora školního stravování žáků základních škol na rok 2020“ podporu této organizaci: WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., Vlastislavova 4/152, 140 00 Praha 4, IČO 24231509, Obědy pro děti: 55 045 802 Kč (celostátní působnost projektu). Oficiální zprávu najdete zde na stránkách MŠMT.

"Dotační program byl vypsán na konci listopadu a termín pro podání nabídky byl už 20.12.2019  - těsně před Vánoci. Splnit podmínky, je rok od roku složitější. Ač se jedná o stále stejnou věc, podmínky se každý rok mění a nároky zvyšují," popisuje cestu k získání dotace Jana Skopová, manažerka charitativních projektů Women for Women: "Výsledky jsme se dozvěděli v době celostátního uzavření škol a školních jídelen kvůli karanténě, tak jsme z toho měli trochu rozporuplné pocity ... ale i tak jsme to oslavili."

Děkujeme za podporu!

foto_obědy_pro_děti.png"Ráda bych jménem naším, i všech potřebných dětí poděkovala MŠMT v čele s panem ministrem Robertem Plagou, dále také Ministerstvu financí, které potřebné navýšení rozpočtu pro MŠMT schválilo. Stejně tak i ostatním dárcům. Všem moc děkujeme a podpory si velmi vážíme," ocenila přínos a význam podpory Jana Skopová.

Spolupráce a podpora od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy trvá již několik let. První dotační podporu od MŠMT získaly Obědy pro děti v roce 2016. Dá se říci, že program podpory MŠMT vznikl z velké části právě díky "Obědům", které toto téma otevřely v roce 2013, nastartovaly a do té doby ho financovaly výhradně z příspěvků od firem a soukromých dárců. A stovky a tisíce soukromých podporovatelů jsou zapojeny i dnes. I když se zdá státní podpora obrovská, vážíme si stále i každé desetikoruny, kterou právě od jednotlivců, firem nebo institucí na Obědy pro děti dostaneme. Každá koruna totiž pomůže, žádná se neztratí a umožní obědvat dalšímu školákovi. Můžete se podívat na náš Transparentní účet. 100% vybraných prostředků jde na školní obědy, samotný provoz projektu a Women for Women je financován z jiných zdrojů.

55 miliónů korun představuje možnost zajistit školní stravování na celý rok pro asi 11 tisíc dětí. Samozřejmě veškeré prostředky budou opět použity na úhrady obědů potřebným dětem, kterých bude, bohužel, i následkem aktuální „koronakrize“ přibývat. A můžeme jen doufat, že se brzy stav nouze odvolá. 

I díky této dotaci jsme do budoucna připraveni pomoci všem potřebným dětem, na které školy zažádají, vzhledem k jejich znalosti rodinné situace. Všem těm, kteří splňují základní kritéria výběru, školákům v situaci, kteří by bez naší pomoci pravidelně neobědvali.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Vaše Obědy pro děti. 

Zoom gallery

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > MŠMT poskytne Obědům pro děti 55 miliónů korun

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.