Moravskoslezský kraj má nejvíce dětí v nouzi

16.9.2021

idnes.cz: na tři tisíce dětí v Moravskoslezském kraji mohou letos obědvat se spolužáky ve školní jídelně, i když jim rodiče nemohou platit stravné. Na školní obědy pro děti ohrožené chudobou jdou miliony, kraj je největším příjemcem této podpory.

idnes.cz - moravskoslezský kraj má nejvíce dětí v nouziZoom gallery
idnes.cz - moravskoslezský kraj má nejvíce dětí v nouzi
Kraj obědy do škol koordinuje už pátým rokem a stále se navyšuje počet zapojených škol. V loňském školním roce touto cestou i přes pandemii bezplatně obědvalo 2 785 dětí, jimž kuchařky vydaly 232 600 jídel za zhruba sedm milionů korun.

Další peníze do kraje plynou prostřednictvím neziskové organizace Women for Women. „K 7. září 2021 jsme v Moravskoslezském kraji poskytli pomoc již takřka 1 100 dětem z osmdesáti základních škol, kam míří částka přesahující pět a půl milionu korun. A tím nekončíme,“ uvedla manažerka organizace Jana Skopová. „V minulém školním roce jsme v kraji pomohli takřka 1 600 dětem za sedm a půl milionu korun.“

Pravidelné polední stravování se odráží i na prospěchu. Podle průzkumu pro Women for Women se dítě díky obědům se spolužáky lépe zapojí do kolektivu, zvyšuje se jeho docházka a zlepšují známky.

Celý článek čtěte zde na idnes.

Děkujeme, že se zajímáte, děkujeme, že pomáháte s námi! Vaše Obědy pro děti 

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Moravskoslezský kraj má nejvíce dětí v nouzi

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.