Metallica předala šek pro Obědy na 1,8 milionu korun!

19.8.2019

Zoom galleryV rámci svého letošního pražského koncertu předali členové skupiny Metallica šek  pro Obědy pro děti, tentokrát na bezmála 1,8 milionu korun!

Ještě teď tomu nemůžeme uvěřit! Metallica v neděli 18. srpna 2019 během jejich vyprodaného koncertu v Letňanech opět podpořila projekt Obědy pro děti a tentokrát darovala českým školákům 72 000 obědů. Je to skoro čtyřikrát víc než loni, kdy nás při podobné příležitosti podpořili poprvé. Doplňujeme pro zajímavost, jak tak obrovská částka vznikla: z každé prodané vstupenky jsme dostali 25 korun pro potřebné děti.

My jsme Metallice nezapomněli za nás a za podpořené děti poděkovat. Jak vidíte na druhé fotografii - "Metallica zaslouží metál". Zlatých a dalších desek za prodanou muziku nasbírali hodně, ale určitě poprvé v kariéře dostali Velký obědový talíř.  

Zoom gallery„Členové kapely Metallica od nás jako ocenění obdrželi keramický talíř symbolizující platinovou desku za 19 000 darovaných obědů školákům v loňském roce, a dále retro kazeťák v obědovo-metalovém stylu se speciálním singlem Nothing else matters nahraným na tácy, talíře, skleničky a příbory. V závěru singlu nechybělo ani poděkování zástupkyně dětí v angličtině,“ řekla ředitelka organizace Women for Women Ivana Tykač, zakladatelka Obědů pro děti. 

„Členové kapely byli při předání šeku velmi přátelští a vřelí. Velmi se o projekt zajímali a měli obrovskou radost, že i díky jejich pomoci budou moci děti sdílet společný čas u školního oběda,“ dodala. 

Nezapomínáme na desítky tisíc fanoušků, bez nichž by částka tolik nenarostla. Jak píše i samotná Metallica na Facebooku o svém turné: "Kdo jste si koupili lístek na náš pražský koncert, připojili jste se k nám. Darujeme penize na Obědy pro děti. Ty zaplatí školní obědy dětem, jejichž rodiče si je nemohou dovolit platit. Peníze dostávají přímo školy a školní jídelny."

Děkujeme za podporu, děkujeme vám všem, že pomáháte s námi!

Vaše Obědy pro děti

Zoom galleryCo je All With My Hands Foundation? Podpora od skupiny Metallica se k nám dostává prostřednictvím jejich nadace All With My Hands: "Chceme se podělit o své štěstí a vrátit něco komunitám, fanouškům a přátelům, kteří nás tolik let podporovali," píše kapela o své nadaci.

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Metallica předala šek pro Obědy na 1,8 milionu korun!

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.