Marksová: konečně se školními obědy začal někdo zabývat

11.7.2017

logo_aktualne_cz.pngZpravodajský web Aktuálně.cz se věnoval v červnu školním obědům pro děti, hlavně tedy s tím související finanční pomocí těm ze sociálně slabých rodin.  

Mimo jiné se v článku dozvíte, že Ministerstvo práce a sociálních věcí už třetím rokem poskytuje finanční pomoc dětem ze sociálně slabých rodin. Od roku 2014 se počet dětí vyšplhal z původních 760 na 9,8 tisíce. "Není to tak, že by rostla chudoba, ale že se tím začal někdo zabývat," uvádí v článku ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. 

aktualne_obedy_pro_deti_06_2017.jpg

Projekt MPSV cílí na děti od tří do patnácti let. Bezplatné obědy financované EU může zároveň získat pouze dítě, jehož rodič pobíhá hmotnou nouzi více než 3 měsíce. "Pokud je tato doba kratší přebírá nejčastěji iniciativu organizace Women for Women," vysvětluje dále Marksová. Uzavřením spolupráce s organizací W4W (a tedy s Obědy pro děti) chce ministerstvo pomoci i dětem, kterých se hmotná nouze přímo netýká, jako jsou například děti v péči matek samoživitelek.

Těší nás, že právě náš projekt Obědy pro děti dokázal během několika málo let nejen přímo pomáhat, ale rozhýbat i státní aparát měrou až nevídanou. Snad to tedy děláme dobře ... i díky vám a vaší podpoře!

Článek najdete zde, děkujeme aktuálně.cz

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Marksová: konečně se školními obědy začal někdo zabývat

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.