Knížka Pohádkové nápady podporuje Obědy pro děti

5.12.2016

Máme tu další skvělou iniciativu; tentokrát od paní Hany Čechové Šimkové, která napsala krásnou knihu pro děti s názvem Pohádkové nápady pro malé kutily a kuchtíky.

Je to kniha pohádek s dobrým koncem a hodnými postavičkami, které se v každém příběhu dohodnou, že někomu udělají radost a pak spolu vyrobí užitečnou věc nebo dárek, či připraví něco dobrého na zub. Proto hned za kažou pohádkou následuje návod na jejich přípravu. Postupy jsou srozumitelně napsané, a děti mohou věcičky a dobrůtky snadno samy vyrábět podle fotografií, na kterých výrobky připravuje 6letá holčička. 

Tato kniha má ale i další velkou přidanou hodnotu. Paní autorka pomocí ní chce upozornit na to, že i v naší zemi žijí děti, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit jim oběd ve školní jídelně.

Hana Čechová Šimková také začala pořádat autorská čtení pro děti, na kterých bude nejen z knihy předčítat, ale také na ně přinese opravdové postavičky - hrdiny této knížky, a bude si poté s dětmi povídat o tom, jak je důležité, když si lidé pomáhají.

Více o knížce najdete zde na stránkách vydavatelství CPress, kde si ji můžete také zakoupit. 

Tři koruny z každé prodané knihy pak poputují na projekt Obědy pro děti. Děkujeme!  

knizka.jpg

O knížce:

Pojďte děti společně s malou Terezkou do pohádkového lesa za skřítky, vílami, dráčky a zvířátky, seznamte se s jejich příběhy s dobrým koncem a pak spolu s nimi a nějakým dospělým připravte malé pohoštění (například toustíky, jednohubky nebo kaši ke svačince), či plno užitečných věcí a dárečků! Třeba knoflíky, misku, krabičku na pastelky, nebo dokonce špalíčky ze zrníček pro ptáčky na zimu. Uvidíte, jak vám to půjde od ruky, protože postup, jak na to, uvidíte na fotografiích a nemusíte ještě ani umět číst. 

Hana Čechová Šimková již napsala několik kuchařských knih zejména pro alergiky, neboť je maminkou pěti dětí a s vařením různých diet má dlouholeté zkušenosti. Toto je její první kniha věnovaná dětem, kniha s pohádkami, ale vaření zde opět nechybí. Pohádky jsou laskavé, výchovné, a malé děti si podle této knihy mohou vyzkoušet, jak jsou šikovné, co všechno již samy dovedou. 

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Knížka Pohádkové nápady podporuje Obědy pro děti

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.