IT pro děti: pomáháme školákům s vybavením pro distanční výuku

20.10.2020

Ve spolupráci se základními školami jsme nově začali pomáhat dětem zapojeným do programu Obědy pro děti také s IT techniku pro distanční výuku. A to především proto, aby děti nebyly vyloučeny ze systému vzdělávání.

it_pro_deti_logo.jpgŠkolákům domů darujeme notebooky,  nezbytný software, tiskárny a  nternetové připojení přes mobilní síť prostřednictvím mobilního bezdrátového hotspotu. 

Proč jsme projekt IT pro děti spustili, přibližuje Ivana Tykač, ředitelka a spoluzakladatelka naší obecně prospěšné společnosti Women for Women:

„V projektu Obědy pro děti velmi úzce spolupracujeme se základními školami. Na základě rozhovorů s pedagogy jsme udělali na začátku října průzkum, který mapoval situaci a aktuální potřebu ve školách. Ukázalo se, že až takřka polovina dětí, kterým pomáháme s úhradou školních obědů, nemá zajištěné podmínky pro distanční výuku, vzhledem k sociální situaci rodiny. Tyto děti jsou pak vyloučeny z distančního vzdělávání a mohou být vyloučeny z kolektivu svých spolužáků,“ popisuje situaci, ve které nápad na IT pro děti vznikl. „Vzdělání dětí a jejich podpora v této oblasti jsou velmi důležité, a tak jsme se rozhodli jednat. Sehnali jsme první partnery, nastavili kritéria, postupy a podporu. Vše tak, aby to dávalo smysl, bylo kompaktní a přehledné,“ dodává Ivana Tykač.

it_pro_deti_women_for_women_maminka.jpgJak projekt IT pro děti funguje

Naším pravidlem je cílená, individuální a systémová práce. Dává nám smysl, abychom i do této pomoci zapojili základní školy a spolupráci prvotně navázali s nimi. Tento postup se nám v posledních sedmi letech osvědčil v projektu Obědy pro děti a víme, že je to funkční a nejefektivnější řešení. Oslovili jsme 1.500 základních škol, se kterými už spolupracujeme a se kterými se už vzájemně známe. Zaměřili jsme se na poskytování nakonfigurovaných notebooků ve spolupráci s naším partnerem společností SkyLab, na zajištění konektivity díky našemu partnerovi společnosti O2 (O2 Chytrá škola), a také na zajištění technické pomoci dětem technickou HELP Linkou. Dále chceme vidět zájem a motivaci rodičů, aby své dítě nebo děti v distanční výuce podpořili a zajistili jim pro to doma potřebné podmínky. A také myslíme na motivaci škol, aby následně zajistily napojení dětí na školní vzdělávací systém, který je na každé škole jiný. Technika, děti, rodiče, škola – to všechno jsou důležité a navazující dílky naší pomoci v IT pro děti. 

Co od projektu IT pro děti očekáváme? 

ivana_tykac_women_for_women.jpg„I kdybychom pomohli ´jen´ 100 dětem, dává to smysl. Člověk v tísni již na jaře upozorňoval na fakt, že nám po zavření škol vypadlo z distanční výuky až 10 tis. dětí, což je obrovské číslo. A i když je těchto iniciativ na podporu počítačů pro školáky více, každá z nich má svůj smysl, svou cílovou skupinu, svůj region, společně můžeme relativně rychle pomoci všude tam, kde je to opravdu třeba,“ shrnuje Ivana Tykač.

Zajištění konektivity a technická pomoc dětem na potřebné období, kdy nevíme, jak dlouho bude trvat, jsou velmi složité oblasti. O to víc si vážíme pomoci ze stran našich partnerů, kteří se k nám přidali jako první: IT polečnost Skylab a O2 – Chytrá škola, bez kterých bychom mohli těžko tuto pomoc realizovat. Prvních 100 notebooků jsme nakoupili my ve Women for Women, částka se vyšplhala něco málo přes 1 milion korun.

888 555 868 / 5500 – přidejte se i vy a podpořte finančně IT pro děti

Budeme moc rádi, když se k nám přidají další lidé a budeme tak moci společně pomoci většímu počtu dětí. Pro tyto účely jsme zřídili transparentní účet 888 555 868 / 5500, ze kterého využijeme 100% finančních prostředků pouze na pomoc konkrétním dětem. Více o této možnosti podpory se dozvíte zde na našem webu.

Děkujeme, že se zajímáte, děkujeme, že pomáháte s námi!

Soubor:w4w_it_pro_deti_info_letak_women_for_women_8.pdfPopis:Informační leták - IT pro děti

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > IT pro děti: pomáháme školákům s vybavením pro distanční výuku

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.