Hlas, který je slyšet

15.9.2020

„Stala jsem se hlasem těch dětí, které nikdo neslyší.“ Simona Krainová

Zoom gallery"Udělám maximum, aby se o možnosti přihlásit se do Obědů pro děti dozvědělo co nejvíce potřebných, a věřím, že ostatní lidé mi s tím pomůžou." Simona Krainová je nyní ambasadorkou WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. a patronkou projektu Obědy pro děti.

"Můj manžel Karel mi ukázal spot projektu, řešil pracovní věci a chtěl slyšet můj názor. Musím se přiznat, že mě to okamžitě přimělo k breku, dokonce jsem nemohla pár nocí spát. Bylo to velmi emotivní, jako máma dvou dětí tyhle věci vnímám jinak. Mnohem osobněji. A tak jsem začala pátrat, nejdřív jak to chodí ve škole jednoho ze synů, ptala jsem se i ředitele,  jestli mají děti, které nechodí na obědy a jestli mohu přispět nějak adresně. Přiznám se, že situaci, kde dítě je vyloučeno ze společnosti a sedí a čeká před jídelnou než kamarádi dojedí, jsem si vůbec neuměla představit. Tak to celé vzniklo.

Zaujalo mě, jak dobře propracovaný je projekt Obědy pro děti. Stačí když ředitel vyplní žádost. Kolikrát lidé z Obědů sami komunikuji s rodiči a řeší velmi citlivé situace, třeba jak sdělit dítěti, že se ocitli v takové situaci a jak se zachovat. Baví mě nasazení pracovníků projektu. Stále si myslím, že absence školních obědů je pro dítě spíše otázkou sociální nezařazenosti než nutriční deficit."


Hlas, který je slyšet. Simona Krainová, Obědy pro děti

Simona Krainová se stala ambasadorkou obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN a jejích projektů společně s Lucií Bílou a Liborem Boučkem.


Hlas, který je slyšet. Simona Krainová, Lucie Bílá, Libor Bouček, Women for Women.

Více informací o projektu "Hlas který je slyšet" najdete zde na webu Women for Women.  

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Hlas, který je slyšet

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.