E-ZPRAVODAJE

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - květen + červen 2021

Milí přátelé, poslední dva měsíce nám přinesly opět naději, že by se mohly naše životy pomalu vrátit do normálu. Všichni jsme to už ale zažili, a tak jsme trochu ostražití. Vedle toho je zřejmé, že jsme za ty dlouhé měsíce změnili své zvyklosti a myšlení. Sice jsme k tomu byli donuceni okolnostmi, ale zvyk je železná košile. Nechceme být pesimisté, ale události posledních dnů na Moravě nám opět ukázaly, jak může být během pár vteřin vše jinak a jak můžeme velmi rychle přijít o to, co máme.  

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Zpravodaj za květen a červen 2021 čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_červen_2021.pdfPopis:

Máte zájem o zasílání našeho Zpravodaje emailem? Zadejte prosím jednoduše svou emailovou adresu do malého formuláře v pravé části webu =>

zpravodaj_womenforwomen_hlavicka_2017.jpg(e-Zpravodaje z předchozích let najdete snadno zařazené v podsložkách menu za jednotlivé roky)

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - březen + duben 2021

Naši milí přátelé, 

čas letí opravdu raketovou rychlostí a máme ho všichni stále míň a míň. Také vám přijde, že jsme o pár hodin denně všichni přišli? Doufali jsme, že vše zlepší jaro, že si budeme užívat tepla a sluníčka. A nakonec si jaro dává letos na čas. Nezbývá nám nic jiného než to všechno, co se kolem nás děje, zvládnout. Prostě musíme. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Zpravodaj za březen a duben 2021 čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_brezen_duben_2021.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - únor 2021

Neztrácejme optimismus a naději. Je to to jediné, co nám v tuto chvíli zbývá. Není to klišé, propadnout se do letargie by bylo nebezpečné a stáhlo by nás tam, kde být opravdu nechceme. Vydržme, tahle divná doba musí prostě jednou skončit a my bychom si z ní měli vzít maximum dobrého. Naučit se novým věcem a svůj život mít opět pevně v rukách.

V Obědech pro děti  a ve WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., vidíme denně, co s lidmi tato doba dělá, jakým zkouškám je vystavuje a jak ztěžuje jejich situaci. Snažíme se pomáhat tam, kde to jde a kde to má smysl.  

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Únorový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_unor_2021.pdfPopis: 

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - leden 2021

Milí přátelé, leden nám utekl jako voda a byl více méně ve znamení uzavírání předešlého roku a nastavování plánu pro rok 2021. Čtěte dál a dozvíte se více nejen o dění v Obědech pro děti, ale i zajímavosti dalších našich projektů: IT pro děti, Bydlím, tedy jsem, dění v Mostě a Servis rodiny a Hlas, který je slyšet. Děkujeme všem za podporu a přejeme vám mnoho zdraví, optimismu a energie!

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Lednový zpravodaj čtěte zde

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_leden_2021.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - prosinec 2020

Milí přátelé, zdravíme Vás v novém roce a doufáme, že nám všem rok 2021 přinese více dobrého. Především budeme potřebovat mnoho zdraví, a k tomu si všichni přejeme novou naději, větší jistotu, jasnější zítřky, svobodu pro život.

Snad dokážeme v tomto roce zužitkovat vše dobré, k němuž nás rok 2020 přes to všechno přivedl a co nás naučil. Třeba to, že budeme trávit více času se svými blízkými doma i v přírodě, aniž by nás k tomu někdo nutil. Že si uděláme čas pro sebe - na své koníčky a na věci, které jsme spoustu let či měsíců odkládali. Že budeme držet více spolu, budeme si více pomáhat a budeme se vzájemně podporovat. Je toho tolik, co můžeme udělat. Vše je totiž hlavně o nás a na nás.

Neztrácejme naději, zdravý rozum, optimismus, víru v lidi, chuť do života, a i když nás aktuální situace nutí být negativní, snažme se být za každé situace pozitivní a zodpovědní.

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Prosincový zpravodaj čtěte zde

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_prosinec_2020.pdfPopis:

 

 

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - listopad 2020

Pomalu se nám blíží konec roku. Myslíme, že si všichni přejeme, aby tento rok byl co nejrychleji za námi, a s nadějí doufáme, že ten příští nám přinese lepší časy. Všichni často slýcháme povzdech „už aby ta divná doba skončila!“. Bohužel, všichni ve skrytu duše tušíme, že ty největší dopady covidu-19 pocítíme všichni až v příštích měsících.

Naděje a pozitivní myšlení jsou pro nás nyní hodně důležité. Nejistota, která je všude kolem nás, plíživě ovládá naše životy i naši mysl. Nedejme se. Neztrácejme naději, že tahle „divnodoba“ skončí a svět zas bude lepší. Bez nás samotných to ale prostě nepůjde. To už víme. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Listopadový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_listopad_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - říjen 2020

Milí přátelé, na začátku podzimu se "kovidová" situace začala zhoršovat a my opět dávali dohromady plán veškerých aktivit, kterými bychom jako pomáhající organizace mohli pomoci tam, kde je to opravdu třeba, resp. položili jsme si otázku: „Co všechno můžeme jako organizace udělat, abychom lidem pomohli? Jaké jsou naše možnosti a kde bude největší potřeba?“ Lidé potřebují vědět, kam a s čím se mohou obrátit a na co mají nárok. Potřebují záchrannou síť, aby nepadli úplně na dno. Potřebují psychickou podporu a potřebují pomoci s finančními prostředky na zajištění základních životních potřeb.

Přejeme vám především pevné zdraví, opatrujte se, a střežte si svůj zdravý rozum.

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_rijen_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - září 2020

Byli bychom rádi, kdybychom mohli být veselejší, vtipnější a radostnější, ale za aktuální situace, kdy světem, životy i vesmírem hýbe COVID-19, to tak úplně nejde. Služby, kultura, pohostinství, cestovní ruch, hotely, firmy… mnoho lidí se dostává do větších a větších problémů a bohužel se to ukazuje i na poptávce u nás. Žádosti se na nás hrnou. V Obědech pro děti, v Kaucích na bydlení i v poradnách. Pomáháme řešit tíživé situace, které souvisejí s existenčními problémy, ale také vidíme, jaký dopad má situace na zvyšující se domácí násilí, krize ve vztazích a množící se psychické problémy. Není to snadné a všichni doufáme, že alespoň příští rok nám všem přinese lepší zítřky. Teď to musíme zvládnout, společně, s pokorou, rozumem, ohleduplností a solidaritou. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Zářijový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_zari_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - srpen 2020

Druhá polovina prázdnin se u nás nesla v duchu našich standardních projektů, ale také přípravy nových věcí na měsíc září, o nichž Vás pak budeme informovat zase trochu podrobněji. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Srpnový zpravodaj čtěte zde

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_srpen_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - červenec 2020

Děti mají pravdu… i u nás se stále něco děje, a i když začaly prázdniny a čas dovolených, my máme stále hodně práce. Že vás to už nepřekvapuje? Pro nás osobně je to dobře, ale na druhou stranu je to smutný ukazatel toho, kolik lidí na tom není nejlépe a potřebuje naši pomoc. Bohužel, vzhledem k vývoji předpokládáme, že podzim bude hodně náročný a pomoc budou potřebovat další lidé. Vše funguje jako sněhová koule.

A co se u nás v červenci dělo? Dozvíte se ve Zpravodaji.

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Červencový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_cervenec_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - červen 2020

Jak jste v červnu zvládli s dětmi návrat do škol, případně do školek? Věříme, že určitě bez problémů! Přece jen to byla pro nás rodiče už úleva a taková malá generálka na září, kdy si všichni přejeme, aby bylo vše již za námi. Držme si palce!
Prázdniny jsou již v plném proudu, ale u nás i tak nezahálíme. Naše práce je postavena na individuálním přístupu a také na tom, že chceme dělat věci, které jsou potřeba, které tu chybí a které opravdu pomáhají. Čas od času zaktualizujeme i naše stávající projekty, abychom lépe zareagovali na situaci a potřeby lidí. Stejně tomu bylo u nás i v červnu, kdy jsme spojili dva naše projekty, které dostaly nový název a novou strukturu.

A co se u nás v červnu dělo? Dozvíte se ve Zpravodaji. Hezké čtení. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Červnový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_cerven_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - květen 2020

Květen nám přinesl po třech měsících zrušení nouzového stavu. To byly dobré zprávy. Na druhou stranu jsme všichni čekali, že se život vrátí do normálních kolejí, ale tak tomu úplně nebylo. Nejistoty je kolem nás mnoho. Všichni ji více či méně cítíme a ovlivňuje nám jak osobní, tak pracovní život. Přejeme si, aby té nejistoty kolem nás bylo méně a méně a tuto „divnou“ dobu jsme mohli využít proto, abychom změnili věci k lepšímu. To bude ale vyžadovat čas. Dnes je zřejmé, že naši pomoc bude v příštích měsících potřebovat ještě více lidí. Proto bychom letošní květen nazvali měsícem naděje.

A co se u nás v květnu dělo? Dozvíte se ve Zpravodaji. Hezké čtení. 

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Květnový zpravodaj čtěte zde

Soubor:zpravodaj_women_for_women_kveten_2020_ok.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - duben 2020

Duben, ještě tam budem. Ani bychom si nepředstavili, že toto pořekadlo bude tak výstižné pro nás všechny. Naplnilo se v době koronavirové téměř naplno. I když převážná většina z nás byla doma s dětmi, pracovala na home office a snažila se minimálně vycházet, nepřestali jsme se snažit být pozitivní a pomáhat druhým. A jak se nám to dařilo? Projděte si naše dubnové vydání. Hezké čtení.

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Dubnový zpravodaj čtěte zde

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_duben_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - březen 2020

"Musíme si pomáhat, usmívat se, doufat, držet palce, ale také se věnovat sobě a svým blízkým. Vyzískaný čas investujme k rozšíření svých obzorů anebo prostě si jen dopřejme odpočinek. Svět se nám promění a věřme, že ve finále k lepšímu."

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Březnový zpravodaj čtěte zde: 

Soubor:zpravodaj_women_for_women_brezen_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - únor 2020

aktualizace 25.3. 2020: Zdálo by se, že v těchto nelehkých časech nepotřebujeme číst kdo, co, kdy realizoval a připravil, co se vykonalo a jak, ale opak je pravdou. Nechceme přestat žít své životy, ani přestat pracovat a jen tak rezignovat. Nyní více než kdy jindy potřebujeme vzájemnou podporu, laskavost, pozitivní energii a zaměřit své síly na sebe a své blízké, ale také na ty potřebné. A my jsme stále tady – naše poradny fungují, konzultantky komunikují s klienty, koordinátorky projektu Obědy pro děti řeší potřebné s řediteli škol ... zkrátka standardně pracujeme a snažíme se dále a stále podávat pomocnou ruku. Přejeme nám všem pevné zdraví i nervy v současné situaci a věříme, že brzy se opět navrátíme do normálního stavu. Vysíláme pozitivní energii, radost z dobrých pocitů, když dokážeme někomu pomoci. Budeme si potom více vážit normálních věci, ve kterých jsme nyní omezeni, co myslíte?

Vaše Women for Women & Obědy pro děti 

Únorový zpravodaj čtěte zde: 

 Soubor:zpravodaj_women_for_women_unor_2020.pdfPopis:

Zpravodaj WOMEN FOR WOMEN - leden 2020

Co se u nás událo v lednu 2020? Čtěte v našem Zpravodaji. 

Soubor:zpravodaj_women_for_women_leden_2020.pdfPopis:

Obědy pro děti > O projektu > E-ZPRAVODAJE