Dotaci od MŠMT jsme získali i pro rok 2018

16.2.2018

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nám letos poskytne dotaci ve výši více než 25 miliónů korun. 

msmt_bez_textu.jpgVelice si vážíme důvěry, kterou v náš projekt Obědy pro děti Ministerstvo školství má. Školní stravování podpoří MŠMT pro rok 2018 přesnou částkou 25.322.576,- Kč. Jsme rádi, že i díky této podpoře bude v dalším roce obědvat více dětí. Uděláme pro to s pedagogy maximum, aby nedošlo k žádné zbytečné prodlevě a děti mohly v klidu obědvat se svými spolužáky. 100% státních peněz půjde přímo do školních jídelen. Ostatní náklady spojené s provozem „Obědů pro děti“ jsou hrazeny z rozpočtu organizace. Prostředky nasbírané na transparentním účtu putují do poslední koruny na školní stravování potřebným dětem.

Dotaci obdržíme už třetím rokem. Jak jistě víte, máme velký podíl na tom, že tato dotace na školní obědy od MŠMT vůbec vznikla; právě díky naší aktivitě a našemu projektu Obědy pro děti se ministerstvo začalo problematikou vážně zabývat, a hlavně nově od roku 2016 poskytlo konkrétní finanční podporu. Do té doby podporoval stát především rodiny v "oficiální" sociální nouzi. Tato dotace míří třetí rok adresně k dětem rodičů, kteří pracují, fungují, nebo se snaží svou situaci aktivně řešit, spolupracují se školou, ale pořád pro ně platba 500 korun měsíčně představuje velký výdaj, který ne vždy dokázali pokrýt. 

I když je částka 25 milionů ročně na naše poměry obrovská, nesmíme zapomínat na jedno; vznikli jsme a od počátku se opíráme především o aktivitu soukromých osob, jednotlivců a firem. A vážíme si každé poslané padesátikoruny úplně stejně jako těchto "milionů". Protože víme, že za tou padesátikorunou stojí konkrétní člověk, který ji vydělal, dobrovolně nám ji poslal, a ví, že díky němu se naobědvá konkrétní školák. Dokonce dvakrát, úhrada jednoho oběda vychází na 25 korun.  

Děkujeme tedy jak ministerstvu za důvěru a poskytnutí dotace, tak našim firemním i individuálním dárcům za pravidelnou měsíční podporu!

Vaše Obědy pro děti 

Obědy pro děti > O projektu > Aktuality > Dotaci od MŠMT jsme získali i pro rok 2018

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.