Deník.cz: na školní obědy stát pošle desítky milionů

10.9.2020

Kdyby se do dálkové výuky během nouzového stavu zapojila organizace Women for Women, která je známá především díky programu Obědy pro děti, možná by nezůstalo tolik žáků bez kontaktu se školou. Znalost rodinných poměrů každého dítěte, jemuž proplácejí teplé jídlo, totiž patří k jejich práci.

Zoom galleryTento úvod článku na stránkách Deníku.cz o školních obědech nás zaujal. A proto dovolte malou odbočku od tématu článku.

Je to totiž důležitý detail naší práce s podporou pro děti. Nechodíme samozřejmě k nikomu domů, ani se neptáme domovnice. Naším partnerem je vždy škola, nebo školní jídelna, která musí školáka do programu doporučit. A učitelé a ředitelé jsou dětem nejblíže hned po jejich rodině, znají jejich osobní situaci. Máme nastavena základní kritéria, která školy znají a respektují. Víme díky tomu, že rodiče "našich" děti se o ně starají, ale jejich finanční situace jim nedovoluje, aby zakoupili pro své děti obědy ve školních jídelnách, přestože by jinak rádi. U těchto dětí jsou viditelné i jiné problémy, děti mnohdy do školy nenosí ani svačinu, popř. velmi skromnou, nemohou se se svými spolužáky účastnit placených třídních či školních aktivit, jako jsou výlety, výstavy, divadlo, plavání atd. Rodiče dítěte přitom se školou spolupracují a dobře vycházejí.

Další kritéria při schvalování žádosti o zapojení do Obědů pro děti jsou vždy řešena individuálně při rozhovorech v rámci schvalování žádosti. Každá žádost a každé dítě je projednáváno individuálně. I když děti nemohou za to, v jaké rodině se narodily, primárně je pomoc cílena těm, jejichž rodiče k řešení své životní a finanční situace přistupují aktivněji.

denik_cz_logo_obedy_pro_deti.pngZpátky k tématu článku: dozvíte se v něm například, kolik dětí jsme v loňském roce podpořili, kolik škol je zapojeno, jaké další státní programy na podporu školního stravování jsou a kolik peněz je v nich nachystáno. Více se dočte na stránkách Deníku.cz.

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Deník.cz: na školní obědy stát pošle desítky milionů

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.