Deník.cz: chudé děti mohou mít i letos obědy zadarmo

19.9.2017

Zaplatit dítěti obědy ve školní jídelně? Pro někoho samozřejmost, jiní si to však nemohou kvůli své finanční situaci dovolit. Právě těmto rodičům je na Opavsku i Bruntálsku nabízena pomoc ve formě obědu pro jejich ratolest zdarma.

bruntalsky_denik_obedy_pro_deti.jpgV obou okresech fungují hned dva projekty. Peníze poskytuje stát i neziskové organizace. Projekty mají zvýšit i školní docházku a integraci do společnosti.

První z nich má již několikaletou tradici a jedná se o projekt nadace Women for Women s názvem Obědy pro děti, na němž se finančně podílí také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

"Hodnotíme to kladně, protože díky této iniciativě a solidaritě můžeme společně umožnit potřebným dětem získat to, co jim chybí a má vliv na jejich zdraví,“ uvedla mluvčí Opavy Lada Dobrovolná.

V letošním školním roce se prostřednictvím Obědů pro děti zdarma stravuje zatím 77 dětí. „Děti vytipovávají ředitelé jednotlivých škol a následně vše schvaluje opavský odbor školství,“ konstatoval ředitel Zařízení školního stravování (ZŠS) Opava Dalibor Zeman.

Celý článek najdete na stránkách Deníku.

Děkujeme!

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > Deník.cz: chudé děti mohou mít i letos obědy zadarmo

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.