ČT: "Obědy pro děti" přiměly ministerstva a kraje k aktivitě

12.2.2016


V pátek 12. února 2016 ráno ve Studiu 6 se Česká televize opět věnovala obědům pro děti. Hostem pořadu jsme byli my, a vystoupila v něm i paní ministryně Marksová.

studio_6.png

Úvodem pořadu Jana Skopová nejprve v rozhovoru připomenula, že v našem projektu "Obědy pro děti"  je zapojeno již téměř dva a půl tisíce dětí, dalších pět set má schválenou podporu a čeká jen na vyřízení administrativy. Vysvětluje také, jak výběr a schvalování dětí probíhá a proč hraje v tomto procesu hlavní roli škola. 

Paní ministryně práce a sociálních dětí Michaela Marksová pak potvrdila, že ohroženo chudobou je dalších 100.000 dětí. Přídavky na děti jsou jen 500 až 700 korun, a uznala, že jsou tak poměrně nízké, když jen školní obědy stojí od 400 korun.  Ministerstvo nyní našlo další peníze, které lze pro tyto děti použít. Inspirovalo se u nás právě v tom, že peníze na dětské školní obědy (a nově případně i svačiny) půjdou přímo školám nebo školním jídelnám.

"Náš projekt se zaměřil na určitou skupinu dětí, kterým už třetím rokem pomáháme. Pro nás je těžké, že musíme některé děti odmítat. A jsme rádi, že se se situací všech hladovějících dětí začíná něco dalšího konkrétního dělat," oceňuje  aktivitu MPSV a krajů Jana Skopová, manažerka charitativních projektů z WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. "Děti nemohou za to, do jakých podmínek se narodily, a je potřeba jim pomoci," dodala. 

Podívejte se na celou dnešní ranní relaci, která trvá cca 8 minut.

obedy_pro_deti_studio_6.jpg

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > ČT: "Obědy pro děti" přiměly ministerstva a kraje k aktivitě

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.