ČT: děti nechodí do školy, ale Obědy pro děti pokračují

16.4.2020

Děti v těchto týdnech nechodí do školy, a samozřejmě ani do školních jídelen, a obědy tedy nedostávají, i když mají pomoc zařízenou. Projekt Obědy pro děti se přesto nezastavil.

ceska_televize_obedy_pro_deti.png"Školy se na nás obracejí i v tomto čase, řešíme doplatky, vyúčtování a podobně, ale především už se ptají na nový školní rok," odpovídá na otázky Studia 6 České televize Jana Skopová, manažerka charitativních projektů Women for Women. Ptají se, od kdy budou moci žádat, zda mohou navyšovat počty dětí, ptají se na další případné změny. Také komunikujeme s našimi dárci, hledáme možnosti, jak do projektu zapojit, zaktivnit další školy," doplňuje Skopová. 

Příjemci podpory jsou přímo školy, takže nemůžeme pomoci rodičům doma. I tak se snažíme najít se školami a zřizovateli řešení. V jedné ze škol například díky jejich iniciativě školní jídelna vaří a vydává jídla okénkem, děti tedy mohou obědvat i nadále. Navazují na to i další problémy v praxi: rodiče musí pracovat, a tak jsou děti jinde než ve svém bydlišti.

Téma Obědů pro děti v pořadu dále pokračuje asi deset minut. Celý rozhovor najdete na webu Studia 6, záznam ze čtvrtka 16. dubna 2020, rozhovor s Janou Skopovou z Obědů pro děti si prosím najděte, začíná v čase 1:55:30.

studio_6_duben_2020_obědy_pro_děti.jpg

Obědy pro děti > O projektu > O nás v médiích > ČT: děti nechodí do školy, ale Obědy pro děti pokračují

S PODPOROU

ZÁŠTITA

 

 

 

 

 

 

 

Staňte se fanouškem

 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Zadejte svůj e-mail a přihlaste se k pravidelnému odběru novinek z WOMEN FOR WOMEN.